Opettajat

Lehtorit 

MuM Jämsä Mika (MIJ), musiikin historia, musiikin teoria
ja säveltapailu, soitinopiskelu, ryhmämusisointi, musiikkitutor,
mika.jamsa@kaustinen.fi 

FM Kola Tuire (TUK), fysiikka, kemia, matematiikka, tuire.kola@kaustinen.fi

FM Korkea-aho Johanna (JOK), äidinkieli ja kirjallisuus, R18B tutor, johanna.korkea-aho@kaustinen.fi

FL Laakkonen Jukka (JUL), historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, elämänkatsomustieto, kv-liiketoiminta, jukka.laakkonen@kaustinen.fi

MuM Luomala Markus (MAL), musiikin teoria, sävellys ja sovitus,
harmonikka, piano, ryhmämusisointi, orkesteri, musiikkitutor, markus.luomala@ kaustinen.fi

FM Mäkelä Jaana (JMÄ), ruotsi, saksa, jaana.makela@kaustinen.fi

FM Rauhala Hilkka (HRA), englanti, ranska, R17B tutor, hilkka.rauhala@kaustinen.fi 

FM Veteläinen Tomi (TVE), matematiikka, fysiikka, kv-liiketoiminta, R19A tutor, tomi.vetelainen@kaustinen.fi

Perusopetuksen ja lukion yhteiset lehtorit sekä perusopetuksen lehtorit

LiTM Hallik Kalle (KHA), liikunta, lajivalmennus, kalle@matkakeskus.ee 

FM Kuoppala Minna (MKU), venäjä, minna.kuoppala@edu.kaustinen.fi
LiTM Pekkarinen Jaana (JAP), liikunta, R19B tutor, jaana.pekkarinen@edu.kaustinen.fi  

Tuntiopettajat

MuM Haavisto Salla (SAH), pianonsoitonopettaja, ilmaisutaidonopettaja, salla.haavisto @kaustinen.fi

YTM Hietaniemi Leena (LH), uskonto ja psykologia, lukion tiedottaja, leena.hietaniemi @kaustinen.fi

Kanala Kirsi, erityisopettaja, LUKI-ja matematiikkatestit (koordinoidaan rehtorin kautta)

Kangas Sami (SK), oppilaanohjaaja (musiikkilukion ja peruskoulun yhteinen), sami.kangas@edu.kaustinen.fi

FM Kettu Maria (MKE), biologia, maantiede, terveystieto, R17A tutor, maria.kettu@ kaustinen.fi (virkavapaalla 7.1.2020 alkaen). Sijainen Harjupatana Heli.

KM Lindell Samuel (SLI), laulu ja kitara, R19C tutor, samuel.lindell@kaustinen.fi

KuM Läntinen Minna (MIL), kuvataide, minna.lantinen@kaustinen.fi

MuM Niemelä Eeli (EEN), lyömäsoittimet, bändit, eeli.niemela@kaustinen.fi

MuM Ojanen Ville (VOJ), viulu, kansanmusiikki ja soitinryhmät, musiikin kehittämistehtävän koordinaattori, ville.ojanen@kaustinen.fi

MuM Rautiainen Juha-Matti (JMR); sähköbasso, bändit, R18A tutor, juha-matti.rautiainen@kaustinen.fi

MuM Sillanpää Mari (MSI), laulu, lauluryhmät, kuoro, oppilaskunnan ohjaajaopettaja, mari.sillanpaa@kaustinen.fi

FM Tammik Rasmus (RAT), apulaisrehtori, kitarat, bändit, LOPS-koordinaattori, rasmus.tammik@kaustinen.fi 

Sivutoimiset tuntiopettajat

Alakärppä Juho, piano

Anttila Arto, saksofoni, kontrabasso

Ihajoki Sami, trumpetti

Kivelä Marko-Tapio, kitaraopetus

Luomala Veera, sello, musiikkileikkikoulun ohjaus

Oino Sari, ranska

Pahkamäki Aku-Petteri, musiikkiteatterin ohjaus, musikaali

Pakkala Hanna, alttoviulu

Pokela Maija, kantele

Takkunen Saila, huilu