Henkilökunta

Sivistysjohtaja
Mailis Tastula, 050 443 6877, mailis.tastula(at)kaustinen.fi 

Rehtori
FT Ilona Salomaa-Uusitalo, 040 556 1783, ilona.salomaa-uusitalo(at)kaustinen.fi tai ilona.salomaa-uusitalo(at)musiikkilukio.fi, R19-tutor

Apulaisrehtori
MuM Juha-Matti Rautiainen, 040 652 7457, juha-matti.rautiainen(at)musiikkilukio.fi, R21A-tutor

Lukion johtoryhmä: Ilona Salomaa-Uusitalo, Jukka Laakkonen, Mari Sillanpää, Juha-Matti Rautiainen

Oppilaanohjaaja Sami Kangas, 040 652 8382, sami.kangas(at)musiikkilukio.fi

Koulusihteeri Ira Korkala, 050 316 4420, koulusihteeri(at)kaustinen.fi 

Koulukuraattori Niina Hietala, 050 3087377, niina.hietala(at)kaustinen.fi 

Kouluterveydenhoitaja Saija Leppäniemi, 040 8045621, saija.leppaniemi(at)soite.f

Kiinteistönhoitaja, musiikkilukion kiinteistö Jani Nikula, jani.nikula(at)kaustinen.fi 

Kiinteistönhoitaja, Kaustisen kunnan vuokra-asunnot (opiskelijat), Miika Känsäkoski 040 6601208. Miikan tavoittaa myös Wilman kautta. 

Toimistosihteeri, hallinto-osasto, Varpu Järvilä, varpu.jarvila(at)kaustinen.fi 

Toimistosihteeri, tekninen toimi, Roosa Salonen, roosa.salonen(at)kaustinen.fi.

Tekninen johtaja, opiskelijoiden vuokra-asiat, Ilkka Närhi, ilkka.narhi(at)kaustinen.fi

Kaustisen kunnan it-asiantuntija musiikkilukion it-asioiden hoidossa:

Hannu Mikkola, kunnan it-asiantuntija, hannu.mikkola(at)kaustinen.fi