Henkilökunta

Sivistysjohtaja
Mailis Tastula, 050 443 6877, mailis.tastula@kaustinen.fi 

Rehtori
FT Ilona Salomaa-Uusitalo, 040 556 1783, ilona.salomaa-uusitalo@kaustinen.fi 

Apulaisrehtori
FM Rasmus Tammik, 040 652 7457, rasmus.tammik@kaustinen.fi 

Lukion johtoryhmä: Ilona Salomaa-Uusitalo, Jukka Laakkonen, Markus Luomala, Rasmus Tammik

Koulusihteeri Ira Korkala, 050 316 4420, koulusihteeri@kaustinen.fi 

Koulukuraattori Niina Hietala, niina.hietala@kaustinen.fi 

Kouluterveydenhoitaja Tiina Kivinen, tiina.kivinen@soite.fi

Kiinteistönhoitaja, musiikkilukion kiinteistö Jani Nikula, jani.nikula@kaustinen.fi 

Kiinteistönhoitaja, Kaustisen kunnan vuokra-asunnot (opiskelijat), Miika Känsäkoski 040 6601208. Miikan tavoittaa myös Wilman kautta. 

Toimistosihteeri, hallinto-osasto, Varpu Järvilä, varpu.jarvila@kaustinen.fi 

Toimistosihteeri, tekninen toimi, Tiia Köyhäjoki, tiia.koyhajoki@kaustinen.fi. Tiian tavoittaa myös Wilman kautta.

Tekninen johtaja, opiskelijoiden vuokra-asiat, Ilkka Närhi, ilkka.narhi@kaustinen.fi

Musiikkilukion it-asiantuntijat:

Hannu Mikkola, kunnan it-asiantuntija, hannu.mikkola@kaustinen.fi 

 Juha Kuurajärvi, juha.kuurajarvi@kaustinen.fi (lukion it-laitteiston kevät- ja syysasennukset)